Az EdTech Koalíció kapcsolódást biztosít az egyetemek, iskolák, az oktatástechnológiai szakemberek, szakértők és az iparág piaci szereplői között. Közvetlen kapcsolatteremtéssel támogatja, hogy minőségi és külföldön is piacképes oktatástechnológiai termékek jöjjenek létre hazánkban. Az együttműködés célja, hogy a magyar oktatás szereplői profitáljanak az oktatástechnológia újdonságaiból. A Koalíció minél szélesebb körű ismertségre, nagy létszámú tagságra, valamint klubjellegű működésre törekszik. A tagok naprakész tájékoztatást kapnak az elérhető pályázati lehetőségekről és az aktuális piaci trendekről.

Előzmények

2022. június 1-jén az EduTech Hungary Zrt. (korábban TechEd Hungary Zrt.) kezdeményezésére az ELTE, a Miskolci Egyetem, az Edutus Egyetem, a Digitális Jólét Nonprofit Kft., a Redmenta Nonprofit Kft., a Webuni Számítástechnikai Szolgáltató Kft., valamint a EduTech Hungary Zrt. képviselői megállapodtak az együttműködés klaszter formájában.

2023. április 27-én együttműködési szándéknyilatkozatot írtak alá az alapító tagok: az Edutus Egyetem, a Redmenta Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság, a Webuni Számítástechnikai Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság, az EDUDEV (korábban eKRÉTA) Informatikai Zártkörűen Működő Részvénytársaság, az Innostart Korlátolt Felelősségű Társaság, valamint az EduTech Hungary Zrt. képviselői. Csatlakozott az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Pannon Egyetem is. Az alapítók csapatát erősítik továbbá a H-Didakt Korlátolt Felelősségű Társaság, a Balázs-Diák Korlátolt Felelősségű Társaság, a MedinnoVR Korlátolt Felelősségű Társaság, a Széchenyi Egyetem, Gábor Dénes Egyetem, az Eubility Group Korlátolt Felelősségű Társaság, SDA DMS Zártkörűen Működő Részvénytársaság, SDA Informatika Zártkörűen Működő Részvénytársaság, ELMS Informatikai Zártkörűen Működő Részvénytársaság.

Az EdTech Koalíció megalakulása

2023. június 29-én a tagok megállapodtak az együttműködés koalíció formátumú átalakításában. Az EdTech Koalícióhoz kapcsolódni kívánó tagok online formában, indoklással jelezhetik csatlakozási szándékukat, melyről a koalíció elnöksége dönt. Az első Elnökséget az alapítók alkotják, mandátumuk kétéves időtartamra szól. Az EdTech Koalíció elnökének Ritter Dávid urat, szakmai vezetőjének Koren Balázs urat kérte fel. A koalíción belül különböző témák, projektek mentén munkacsoportok alakulnak. A tagok akár több munkacsoportba is jelentkezhetnek, felvételükről a munkacsoport vezetője dönt.

2023. szeptember 2-án húsz szereplővel, köztük felsőoktatási intézmények, állami szervezetek és piaci vállalatok tagságával megalakult az oktatástechnológia hazai fejlődését támogató EdTech Koalíció. Az együttműködés tagjai között, olyan intézmények szerepelnek, mint az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Széchenyi Egyetem, a Pannon Egyetem, az Edutus Egyetem, a Gábor Dénes Egyetem és az Oktatási Hivatal, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal, valamint a Klebelsberg Központ.

Az EdTech Koalíció eddigi munkájáról

2023. október 13-án, továbbá 2024. január 19-én és 2024. május 8-án megtartotta első, második és harmadik elnökségi ülését az EdTech Koalíció. Megalakulása óta az elnökség elfogadta a koalíció működésére vonatkozó ügyrendet, valamint 37 új csatlakozó szervezet kérelmét, melyek által már 53 szervezet alkotja az EdTech Koalíciót. A működésre vonatkozó feladatok mellett, elindította havi rendszerességű hírlevelét, megtartotta első két webináriumát, valamint megszervezte 2023. november 21-én első partner találkozóját az EdTech Koalíció Winter Party-ját, valamint 2024. június 1-jén az EdTech Koalíció Summer Brunch második találkozóját, ahol a networking kapott kiemelt szerepet. Továbbá a 2024. Q2-es időszakban felállításra kerültek a koalíció első pilot munkacsoportjai, melyek között kiemelt témakör az AI, mely jelenleg az egyik legfrissebb és kiaknázatlan terület. Továbbá prioritások között szerepel az edtech, AI és digitális gyermek jóllét területén szakmai ajánlások, observatory anyagok készítése és disszeminációja.